Deputatımız ATƏT PA-nın Büro iclasında iştirak edəcək
Milli Məclisin deputatı, ATƏT Parlament Assambleyasının İqtisadi məsələlər, elm, texnologiya və ətraf mühit komitəsinin sədri Azay Quliyev qurumun Büro iclasında iştirak etmək üçün aprelin 27-də Danimarka Krallığının paytaxtı Kopenhagen şəhərinə səfər edəcək.
26 aprel 2024    15:55
86
Avropa Parlamentinin 2024-cü il 25 aprel tarixli qətnaməsinə Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin münasibəti
Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisi 2024-cü il aprelin 25-də Avropa Parlamentinin Azərbaycanda vətəndaş cəmiyyəti və insan hüquqları məsələsinə dair obyektivlikdən uzaq qətnamə qəbul etməsini ölkəmizə qarşı qərəzli siyasi aksiya kimi qiymətləndirir, yalan və saxta məlumatlar üzərində qurulmuş əsassız ittihamları qətiyyətlə rədd edir. Bu beynəlxalq təşkilatın Azərbaycan torpaqlarının Ermənistan tərəfindən 30 illik işğalına son qoyulması ilə nəticələnmiş İkinci Qarabağ müharibəsindən sonra Azərbaycana qarşı düşmənçilik və qarayaxma kampaniyası aparan qüvvələrin əlində alətə çevrilməsi təəssüf doğurur. Təsadüfi deyil ki, 2021-ci ildən bəri Avropa Parlamenti müxtəlif bəhanələr altında Azərbaycana qarşı 8 qətnamə qəbul etmişdir.
25 aprel 2024    18:00
37
Aprelin 25-də Milli Məclisin Müdafiə, təhlükəsizlik və korrupsiya ilə mübarizə komitəsinin sədri Ziyafət Əsgərov ölkəmizdə səfərdə olan Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Xalq Milli Assambleyasının Milli müdafiə komitəsinin sədri, Əlcəzair-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Qarbi Abdelbasetin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
25 aprel 2024    16:35
32
Türk dövlətləri parlamentlərinin nümayəndə heyətləri Fəxri xiyabanı və Şəhidlər xiyabanını ziyarət ediblər
Azərbaycanda səfərdə olan Türk dövlətləri parlamentlərinin xarici əlaqələr komitələri sədrlərinin birinci iclasında iştirak edəcək qonaqlar aprelin 25-də Fəxri xiyabana gələrək xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad edib, məzarı önünə əklil qoyub, tər çiçəklər düzüblər.
25 aprel 2024    13:13
23
Deputatımız QDİƏT Parlament Məclisinin komitə iclasında iştirak edəcək
Milli Məclisin deputatı Elşad Mirbəşir oğlu Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatı Parlament Məclisinin (QDİƏT PM) İqtisadi siyasət və inkişaf komitəsinin iclasında iştirak etmək üçün aprelin 26-da Türkiyə Respublikasının Zonquldak şəhərinə səfər edəcək.
25 aprel 2024    10:02
57
Aprelin 24-də Milli Məclisin Amerika Birləşmiş Ştatları ilə parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvləri Azərbaycanda səfərdə olan ABŞ Konqresi üzvlərinin bir qrup köməkçisi ilə görüşüblər.
24 aprel 2024    15:03
Aprelin 23-də Milli Məclisin Beynəlxalq münasibətlər və parlamentlərarası əlaqələr komitəsinin üzvləri ölkəmizdə səfərdə olan Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Xalq Milli Assambleyasının Milli müdafiə komitəsinin sədri, Əlcəzair-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Qarbi Abdelbasetin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüblər.
23 aprel 2024    18:43
60
Azərbaycan Əlcəzair parlamentlərinin dostluq qruplarının görüşündə
Aprelin 23-də Milli Məclisin Azərbaycan-Əlcəzair parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvlərinin Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Milli Xalq Assambleyasının Milli müdafiə komissiyasının sədri, Əlcəzair-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Qarbi Abdelbasetin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşü keçirilib.
23 aprel 2024    18:08
68
Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası parlamentinin nümayəndə heyəti Ulu Öndərin məzarını və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
Azərbaycanda səfərdə olan Əlcəzair Xalq Demokratik Respublikası Milli Xalq assambleyasının Milli Müdafiə komissiyasının sədri, Əlcəzair-Azərbaycan dostluq qrupunun rəhbəri Qarbi Abdelbassetin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti aprelin 22-də Fəxri xiyabana gələrək, Azərbaycanın Ümummilli Lideri, müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad edib, abidəsi önünə tər çiçəklər düzüb.
22 aprel 2024    17:54
66
Aprelin 22-də Azərbaycan-Gürcüstan parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun üzvləri ölkəmizdə səfərdə olan Gürcüstan parlamentinin Sahə iqtisadiyyatı və iqtisadi siyasət komitəsinin sədri David Sonqulaşvilinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
22 aprel 2024    17:42
40
Gürcüstan parlamentinin nümayəndə heyəti Ulu Öndərin məzarını və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
Azərbaycanda səfərdə olan Gürcüstan Parlamentinin Sahə iqtisadiyyatı və iqtisadi siyasət komitəsinin sədri David Sonqulaşvilinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti aprelin 22-də Fəxri xiyabana gələrək, xalqımızın Ümummilli Lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini dərin ehtiramla yad edib,abidə önünə tər çiçəklər düzüb.
22 aprel 2024    16:15
36
Milli Məclisin deputatı Cenevrədə səfərdə olacaq
Milli Məclisin deputatı Anar Məmmədov “Türk həftəsi” çərçivəsində TÜRKPA-nın digər türk əməkdaşlıq təşkilatları ilə birgə təşkil etdiyi tədbirlərdə və konfransda iştirak etmək üçün aprelin 22-də İsveçrə Konfederasiyasının Cenevrə şəhərinə səfər edəcək.
22 aprel 2024    15:15
45
Milli Məclisin deputatları Tailandda səfərdə olacaqlar
Milli Məclisin deputatları – Tailandla parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Rüfət Quliyev, qrupun üzvləri Rauf Əliyev, Müşfiq Cəfərov “Tailand-Azərbaycan parlamentlərarası münasibətlərin gücləndirilməsi və Tailand-Azərbaycan ticarət imkanları 2024” layihəsi ilə bağlı müzakirələrdə iştirak etmək üçün aprelin 21-də Tailandın paytaxtı Banqkok şəhərinə səfər edəcəklər.
20 aprel 2024    11:28
26
Milli Məclisin deputatı ATƏT-in iclasında iştirak edəcək
Milli Məclisin deputatı Kamal Cəfərov ATƏT-in insan ölçüsü istiqaməti üzrə keçiriləcək “Beynəlxalq humanitar hüququn və beynəlxalq insan hüquqlarının təşviqində və qorunmasında vətəndaş cəmiyyətinin rolu” mövzusunda iclasında iştirak etmək üçün aprelin 21-də Avstriyanın Vyana şəhərinə səfər edəcək.
19 aprel 2024    15:46
48
Yeni Kaledoniya Konqresinin nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfərinin yekunlarına dair mətbuat konfransı keçirilib
Aprelin 18-də ölkəmizdə səfərdə olan Yeni Kaledoniya Konqresinin İnfrastruktur, ərazi planlaşdırılması, davamlı inkişaf, energetika, nəqliyyat və rabitə komitəsinin sədri xanım Naisseline Omayranın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfərinin yekunlarına dair Milli Məclisdə mətbuat konfransı keçirilib.

Домашняя страница  /  Новости  /  Мероприятия
Находящаяся в нашей стране парламентская делегация под руководством главы Сената Парламента Малайзии Датука Мутанга Тагала 3-го мая побывала в городах Физули и Шуша.
03 мая 2024    17:43
7
В Милли Меджлисе прошла встреча с делегацией Беларуси
1-го мая 1 мая состоялась встреча депутата Милли Меджлиса, руководителя Рабочей группы по азербайджано-белорусским межпарламентским связям Зияда Самедзаде с делегацией белорусского Парламента во главе с председателем Комиссии по образованию, культуре и науке Игорем Марзалюком.
01 мая 2024    17:46
26
Отношение Милли Меджлиса Республики Азербайджан к резолюции Европейского Парламента от 25-го апреля 2024-го года
Милли Меджлис Азербайджанской Республики расценивает принятие Европейским Парламентом 25-го апреля 2024 года далёкой от объективности резолюции по вопросу гражданского общества и прав человека в Азербайджане как предвзятую политическую акцию против нашей страны, и решительно отвергает необоснованные обвинения, основанные на ложной и ложной информации. Прискорбно, что эта международная организация стала инструментом в руках сил, проводящих враждебную и клеветническую кампанию против Азербайджана с окончания Второй Карабахской Войны, завершившей 30-летнюю оккупацию азербайджанских земель Арменией. Не случайно Европейский Парламент с 2021-го года под разными предлогами принял 8 резолюций, направленных против Азербайджана.
25 апреля 2024    18:00
18
Депутаты Милли Меджлиса посетят Таиланд
Депутаты Милли Меджлиса – руководитель рабочей группы по межпарламентским связям с Таиландом Руфат Гулиев, а также члены этой группы Рауф Алиев и Мушфиг Джафаров 21-го апреля прибудут в столицу Таиланда Бангкок для участия в обсуждениях проекта укрепления межпарламентских отношений Таиланд-Азербайджан и возможностей торговли Таиланд-Азербайджан в 2024-м году.
20 апреля 2024    11:28
12
Депутат Милли Меджлиса примет участие в заседании ОБСЕ
Депутат Милли Меджлиса Кямал Джафаров 21-го апреля посетит Вену, Австрия, чтобы принять участие в заседании ОБСЕ по направлению человеческого измерения и на тему «Роль гражданского общества в продвижении и защите международного гуманитарного права и международных прав человека».
19 апреля 2024    15:46
11
Наш депутат примет участие в заседании комитета ПАЧЭС
Депутат Милли Меджлиса Кямран Байрамов 19-го апреля прибудет в столицу Грузии Тбилиси с целью участия в 63-м заседании Комитета по правовым вопросам и международному сотрудничеству Парламентской ассамблеи Черноморского Экономического Сотрудничества (ПАЧЭС).
18 апреля 2024    17:55
На заседании комиссии ТюркПА
Председатель комитета по культуре Милли Меджлиса Фазиль Мустафа и депутат Агалар Велиев 17-го апреля посетят город Бишкек Кыргызской Республики для участия в 11-м заседании Комиссии ТюркПА по экономическому сотрудничеству на тему «Торговые представительства государств-членов ТюркПА: укрепление национальной экономики и вклад во всеобщее экономическое сотрудничество».
16 апреля 2024    15:43
Депутат Милли Меджлиса посетит Австрию
Председатель Комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству, руководитель рабочей группы по азербайджано-австрийским межпарламентским связям Тахир Миркишили по приглашению главы парламентской группы Австрия-Южный Кавказ 9-го апреля совершит рабочий визит в Вену.
08 апреля 2024    14:43
14
Депутат Милли Меджлиса примет участие в международном мероприятии
Депутат Милли Меджлиса Мазахир Эфендиев 9-го апреля будет в столице Норвегии Осло для участия в 8-й Международной конференции членов парламентов по реализации программы действий Международной конференции по народонаселению и развитию.
08 апреля 2024    10:38
22
Делегация ВНСТ побывала в Аллее почётных захоронений, в Аллее шахидов и у Мемориала турецким шахидам
4-го апреля находящаяся у нас в стране с визитом делегация под началом главы миссии Великого Национального Собрания Турции (ВНСТ) при ПА НАТО Мевлута Чавушоглу прибыла в Аллею почётных захоронений...
04 апреля 2024    14:08
Депутаты Милли Меджлиса побывают в России
Члены рабочей группы Милли Меджлиса по межпарламентским связям Азербайджан-Россия Азер Бадамов и Михаил Забелин 4-го апреля побывают в городе Калининград в Российской Федерации.
03 апреля 2024    16:58
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова выразила соболезнования председателям Совета Федерации и Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации
23 марта председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова направила письма с соболезнованиями председателю Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентине Матвиенко и председателю Государственной Думы ФС РФ Вячеславу Володину.
23 марта 2024    16:45
24
Депутат Милли Меджлиса и председатель Комитета экономических связей, науки, технологии и окружающей среды Парламентской ассамблеи ОБСЕ Азай Гулиев 17-го марта едет в столицу Австрии город Вену.
16 марта 2024    12:23
Депутаты Милли Меджлиса примут участие в 11-й сессии ПА Евронест
Глава делегации Милли Меджлиса при Парламентской ассамблее Евронест Тахир Миркишили и члены делегации Турал Гянджялиев, Ильтизам Юсифов, Вугар Байрамов, Солтан Мамедов, Нурлан Гасанов, Камаладдин Гафаров и Рази Нуруллаев 18-го марта едут в Брюссель для участия в 11-й пленарной сессии этой организации.